Thailand, med mange billeder..

Her kan du fortælle lidt om din foretrukne ferieform, din bedste ferieoplevelse, og om ferie generelt. Hvor holder du ferie, er du til sol, eller sne.

Redaktør: rumlebumle

Brugeravatar
Anja
Smaragd
Smaragd
Indlæg: 171
Tilmeldt: man 9. mar 2009 11:27
Geografisk sted: Nordsjælland
Havfrue--> Jeg ledte meget efter perlebikse i Thailand, men i Phuket og Phatong hvor jeg rendte gade op og ned på udkig efter dem, fandt jeg ikke nogen.. Dem jeg har snakket med sagde at man finder perleshops osv i Bangkok.. Desværre :(( Men kan kun anbefale Thailand.. Det er en lidt lang flyvetur, men hvis man kan holde den ud, så er det bare om at komme afsted.. Lækkert lækkert lækkert :ymhug:

Men som jeg skrev i indlæget fandt jeg en masse billige kopi af pandoraarmbånd, og fik købt lidt af dem, splittet dem ad, og lavet noget nyt med dem... :D

Det der fishspa er bare en turistfælde, og min mand sagde at det ikke var noget han lissom ville anbefale hvis man troede at man fik fjernet hård hud.. Men vi gav kun 18 kr for det, så det var ikke fordi det lige var det der slog bunden ud af budgettet :)) ..
"Enhver kvinde skulle have fire kæledyr i sit liv. En mink i sit skab, en jaguar i sin garage, en tiger i sin seng og et røvhul til at betale for alting".. Citat Paris Hilton
Besvar